ה Acuity Ultra החדשה , הינה פלטפורמת UV המציעה איכות גבוהה במיוחד, חסכונית, סופר רחבה  לייצור גרפיקה ליישומי פנים באיכות high-end ושילוט חוצות.

Fujifilm היום מכריזה על ההשקה האירופית של פלטפורמת סופר-wide בפורמט חדש בשם אקיווטי אולטרה – Acuity Ultra, שתוצג לראשונה בביתן Fujifilm  D50, אולם 2.2 ב FESPA  2018 בברלין בחודש מאי.  מדפסת זו מייצגת שיאו של מחקר שוק נרחב, שנועד להבין את הצרכים שמפיקים בפורמט סופר רחב כיום ואת האתגרים בהם ידרשו מחר, זוהי למעשה התוספת האחרונה לסדרת ה Acuity של Fujifilm ומציעה יכולות בעבר לכל דבר זמין כיום בשוק. זוהי חלק מהאסטרטגיה התעשייתית של Fujifilm, לאפשר גודל ואיכות הדפסה מוגברים כדי להפוך את הייצור של גרפיקה באיכות high-end להרבה יותר רווחית. נבנתה סביב טכנולוגיות UV בהזרקת דיו של Fujifilm ומציעה איכויות כמעט צילומיות עם יכולות דיוק ורגיסטריציה הדוקות יותר במהירויות ייצור גבוהות יותר, ובמחיר שנקבע כדי לנער את השוק בפורמט רחב.

המדפסת זמינה ברוחב של  5 מטר ו-3.2 מטר במקביל , Acuity Ultra מגיעה בתצורת של עד שמונה ערוצי צבע, עם מערכת דיו Uvijet GS חדשה, באיכות גבוהה, בעלת עובי שכבת דיו בהדפסה נמוך במיוחד.  דיו זה גם בעל תקן ואישורי GREENGUARD , כדי לספק את האיכות הגבוהה ביותר עם תאימה לתקן תואם-פליטה לעבודה בתצוגה גרפית בישומיי פנים.

עם גודל טיפה 3pl להבטחת האיכות הגבוהה ביותר האפשרית, Acuity Ultra הינה אידיאלית עבור השוק high-end לתצוגה ויישומי פנים, במיוחד עבור מותגי יוקרה, עם איכות דומה להדפסת litho או של מדפסות מובילות במערכות דיו מבוסס מים. בהתבסס על טכנולוגיית UV הקונבנציונלית, קצב הדפסה במהירויות גבוהות בהרבה מאשר מכונות UV LED , ובמקביל מפעילה שולחן ואקום , מקורר מים ביעילות , כל שלא נוצרת שום בנייה מוגזמת של חום על משטח ההדפסה, כלומר אין התכווצות של המדיה המודפסת .

עם תפוקה של עד 236m2 לשעה, המכונה מסוגלת להדפיס על שלושה גלילים בו זמנית, כמו גם הדפסת גרפיקה בפורמט רחב עד חמישה מטרים ברוחב. בנוסף, מנועים ליניאריים מבטיחים הדפסה חלקה מקצה לקצה ללא תנודות בסוף ההפעלה.

קווין רודוס, מנהל יישומים שיווקיים, מוסיף : "סדרה Acuity של Fujifilm כבר מזמן ידועה באיכות ואמינות שלה, ועל ידי הוספת מודל זה בתצורה סופר רחבה  לסדרה, אנחנו עכשיו גם מציעים ללקוחות  צעד-גדול קדימה באיכות ופרודוקטיביות. הרוחב נוסף, מאפש להדפיס על שלושה גלילים בו זמנית ואת היכולת להדפיס במהירויות גבוהות ללא פשרות על איכות, Acuity Ultra תמשוך עסקים גדולים ומותגי יוקרה גדולים, לעזור להם להגביר את רמות הייצור ו רווחיות בתחום תחרותי זה מאוד.

מספר אתרי ביתא כבר מבצעיים בבריטניה ובספרד. כדי לראות את המכונה החדשה, בקרו בדוכן Fujifilm 2.2, D50 בתערוכת FESPA  2018.