הדור הבא של מדפסת  Fujifilm Acuity Ultra מהווה חלק מהאסטרטגיה של החברה ביצירת  'התוכנית החדשה' עבור הפורמט רחב – זוהי הגדרה מחדש להחזר של ההשקעה בציוד הדפסה, יכולות ורסטיליות, ערך גבוה וקלות השימוש .

לאחר ההשקה של Acuity Ultra  ב2018 עם התקנות מוצלחות של הפלטפורמה בעולם , פוגי ממשיכה  באסטרטגיה ליצירת תוכנת אב חדשה לפורמט רחב, ומכריזה על השקת Acuity Ultra R2.

המכונה החדשה, זמינה בגרסאות של 5 מ' או 3.2 מ', כוללת את אותן רמות גבוהות של איכות ואמינות כמו קודמתה, ובתוספת מספר עצום של שיפורים בעיצוב ותפקוד המדפסת לטובת קלות השימוש והפרודוקטיביות הכוללת.

  • העיצוב החדש בסגנון של "מעטפת סגורה" שמבטל אור UV שנזרק סתם בחלל החדר, מה שמסיר את הצורך בהתקנת ווילון נגד אור.
  • פונקציונלית המכונה מתוכננת כך, שהתחזוקה ואספקת הדיו הינם באותו צד, מאפשר למפעילים גישה נוחה יותר וכן יותר מקום לעבודה בעת ביצוע משימות שגרתיות.
  • נוריות אזהרה חיצונית מתריעות חזותית מרחוק למפעילים על רמות דיו נמוכות ללא צורך להסתכל בתוך המכונה.
  • Acuity Ultra R2 כוללת מיכלי דיו גדולים יותר. זה למעשה שינוי פשוט, אבל מבטיח שכל טיפת דיו שמגיעה במיכל תנוצל עד הסוף בעת מילוי של הדיו למיכל המכונה, זה מסדר את הבלגן של פחיות ומיכלי דיו פתוחים, חצי משומשים שזרוקים ליד המכונה, מה שרואים לעתים קרובות בבתי דפוס.  מיכלי הדיו במדפסת תוכננו לגישה מאוד נוחה בעת המילוי מחדש.
  • משאבות דיו ללא תחזוקה שולבו במכונות החדשות כדי להגדיל את Up Time –  זמן העבודה הרציף של המדפסת.
  • חלון צפייה ייחודי חדש במדפסת מאפשר למפעיל לבדוק את התקדמות העבודה מבלי לעזוב את תחנת העבודה. גם תחנת העבודה עצמה עוצבה מחדש, וכוללת כעת משטח שולחן עבודה, מגירה שימושית לכלים או לפריטים אישיים, תאורה משולבת וצג תצוגה גדול יותר לקלות של צפיה, עבודה ותצוגה טובה יותר של עבודות הדפסה עצמם.
  • יתרון עיצובי משמעותי נוסף הוא בשילוב של יחידת הצ'ילר (שהיתה נפרדת ב Acuity Ultra המקורית)  באופן מלא כחלק מעיצוב המכונה מחדש. עיצוב זו מפנה את סביבת עבודה בצורה ניכרת ומפחית את העומס הכללי של סביבת העבודה שלה.
  • Acuity Ultra R2 כוללת גלאי התנגשות עם רגישות מוגברת והפעלה דו-כיוונית, המסייע לזהות ולטפל בבעיות פוטנציאליות בשלב מוקדם. כמוכן , משטח ההדפסה הינו בעל מקדם שריטות נמוך במיוחד, ובקרת השליטה האוטומטית החדשה של המיניסקוס נותנת דיוק ועקביות משופרים במיקום נחיתת טיפות הדיו במהלך ההדפסה..

בדומה ל-Acuity Ultra המקורי, ה-R2 זמינה בתצורות צבעים שונות, עד שמונה ערוצים.  הכרת העובדה הפשוטה שעסקי הדפוס המודרניים הינם ייחודיים ובעלי צרכים וסדרי עדיפויות שונים אחד מהשני – Acuity Ultra R2 זמינה עם מערכי נורות UV קונבנציונלי כסטנדרט, או עם מערכת UV LED לששה ערוצי צבע פלוס לבן. זה מאפשר ללקוחות לבחור בפרודוקטיביות גבוהה במיוחד, עם מערכת  UV קונבנציונלי ( נורות מרקורי )  או בחירה בעלויות תפעול נמוכות יחסית בשימוש באנרגיה נמוכה יותר של מערכת UV LED. למדפסת שתי גרסאות רוחב,  5m ו 3.2m ושניהן כוללות עיצוב רולר משופר למניעה של קימוט המדיה במהלך קידום ההדפסה.

קווין רודס, מנהל שיווק, Fujifilm WFIJ אומר: " Acuity Ultra המקורי, הגדירה סטנדרט חדש עבור איכות משולבת ביצועים ומחיר כאשר הושקה בשנת 2018. שלוש שנים מאוחר יותר, Acuity Ultra R2 לוקחת את קדימה לרמה אחרת כחלק מטווח המדפסות של סדרת  Acuity  שלנו וכחלק מתוכנית  'new blueprint'  החדשה שלנו עבור פורמט רחב."